З настанням літнього сезону з’являється все більше автомобілів із встановленими кондиціонерами. На думку лікарів, організм людини може переносити перепади температури з різницею не більше ніж 5 градусів. Інакше організм хворіє через стрес, що переноситься, з яким імунітет впорається не в стані. Внаслідок чого можуть виникнути такі захворювання, як нежить, ангіна.

Нехтування правилами використання кондиціонерів – головна причина простудних захворювань. Про те, як безпечно використовувати кондиціонер у машині, розглянуто у цій статті.

Правила користування кондиціонером

Провітріть автомобіль, опустіть скло на кілька хвилин, це допоможе швидше охолодити машину. Після цього слід запустити кондиціонер на максимальну потужність, при цьому потік направити через віконця по центру та бічні (дефлектори). Уникайте напрямків холодного повітря на скло автомобіля, вікна можуть потріскатися, адже на вулиці спекотно.

Коли повітря стане холодним – вентилятор переключіть на малі оберти, а повітряний потік – ноги.
Також не слід забувати про можливий перегрів двигуна, причиною цього може стати перенапруга кондиціонера в умовах інтенсивності міського руху. Під час руху перевіряйте шкалу охолодження рідини оптимально: датчик на панелі приладів не більше ста градусів. Кондиціонер слід вимкнути, якщо показник наближається до червоної позначки.

Як уникнути застуди під час використання кондиціонера?

Як згадувалося раніше, організм відчуває певний стрес, якщо температура змінюється занадто часто. Саме з цієї причини не варто салон автомобіля занадто охолоджувати, якою б сильною не була спека. Найбільш оптимальна температура для організму людини – 22-24 градуси.

Розглянемо, у якому положенні слід виставляти режим циркуляції повітря. Є два варіанти: доступ повітря зовні, або внутрішній. При терміновій необхідності охолодити повітря всередині салону слід поставити режим «лише салон» на кілька хвилин, через 10-15 хвилин поверніть повітря ззовні. В іншому випадку в салоні підвищиться вологість і скла запітніють.

Протяг може стати причиною захворювань на ангіну влітку. Для того, щоб цього уникнути, закривайте вікна, коли увімкнено кондиціонер і навпаки, відкривайте, коли кондиціонер не працює.

Повітря має розсіюватися рівномірно, слід уникати прямого напрямку потоків повітря.

Незалежно від того, наскільки спекотно на вулиці, слід іноді вимикати кондиціонер і відкривати вікна. У системах кондиціювання часто накопичуються бактерії та грибковий наліт, і в салон автомобіля часто повітря забруднене більше, ніж на будь-якій трасі. Щоб уникнути вдихання шкідливих мікроорганізмів, змінюйте фільтри кондиціонера кілька разів на рік.

Якщо під час водіння незалежно від температури навколишнього середовища та погоди виникає головний біль або запаморочення, рекомендуємо пройти обстеження та курс остеопатичної мануальної корекції.