Так, що ж робити, якщо відмовили гальма? Чому це трапляється і як уникнути такої небезпечної ситуації?

Відома, з кіно та оповідань «бувалих» водіїв, причина – це пошкодження гальмівної трубки – витікає гальмівна рідина. Однак у реальному житті частіше трапляється зовсім інша причина. Коментує інструктор з водіння Центру Інтенсив: “При рухах на довгих спусках, на маленьких швидкостях у “тягучках” в автомобілях з автоматичною КП, гальмам доводиться боротися одразу з двома явищами: із силою тяжіння та з тягою, яку двигун подає через коробку на колеса. Це може спричинити перегрів гальмівної рідини. При цьому рідина може закипати, утворюючи повітряні бульбашки у гальмівній магістралі.

Вчимося діяти правильно, щоб не потрапити в ДТП

Якщо причина все ж таки у витіканні гальмівної рідини, то гальмівна педаль провалюється в підлогу і не повертається. Але вихід таки є. Гальмівних контурів у машині два і вони влаштовані по діагоналі. У разі розриву гальмівної трубки у нас втрачається якийсь один гальмівний контур. А інший контур справний. Потрібно просто, не поспішаючи, плавно прокачати педаль, і натискати доти, доки вона не стане більш менш жорсткою. Якщо це не допомогло або просто немає часу, застосовуємо екстрене гальмування.

Екстрене гальмування у разі відмови гальм

Включаємо нейтральну передачу.

Беремося за ручник і починаємо його піднімати. Кнопка на важелі ручного гальма має бути щільно затиснута до повної зупинки. В іншому випадку відбудеться блокування ручника і ми не зможемо в потрібний момент відпустити його (при виникненні занесення, наприклад). Час гальмування ручним гальмом збільшується від трьох секунд до семи. Це потрібно враховувати, якщо попереду автомобілі.

І наприкінці кілька порад, як стежити за гальмівною системою

  • Обов’язково слід звертати увагу на розширювальний бачок гальмівної системи. Хоча б раз на тиждень!
  • Раз на два роки просто необхідно проводити заміну гальмівної рідини.
  • Не заощаджуйте на якісних оригінальних колодках.
  • Рухаючись на гірській місцевості, на тривалих затяжних спусках потрібно допомагати гальмування ще й двигуном (гальмуємо на передачі, не вимикаючи зчеплення).