На цьому уроці водіння розглянемо ситуацію, коли автомобіль несподівано перестає слухатись водія і як треба діяти, щоб не потрапити в ДТП. Ситуація – заклинила педаль газу, ми відпускаємо педаль газу, а газ залишається на тому самому рівні. Якщо ми під’їжджаємо до якоїсь перешкоди, перехрестя, світлофора, відпускаємо газ, а машина на цей момент продовжує прискорюватися.

Випадок: педаль газу заклинила біля автобуса. Він проїхав кілька перехресть та протаранив двадцять автомобілів.

Коментує інструктор з водіння Школи Інтенсив: “Причин з якої заклинює педаль газу небагато: буває, що заклинює сам трос газу, ламається пружина, та інші технічні несправності. Але в основному – це половичок. Може таке бути, що половичок зісковзує вниз і педаль за нього чіпляється.”

Якщо з вами таке трапилося і педаль газу не повертається на місце, і двигун швидко набирає обертів, необхідно зробити таке:

На автомобілі з автоматичною коробкою передач увімкнути нейтральну передачу, увімкнути аварійну сигналізацію, одночасно натиснути гальмо, вимкнути запалення на одне клацання (не можна вимикати ключем до кінця, щоб не заклинити кермо).

На механіці досить вичавити зчеплення і гальмувати. Мотор буде ревти, але автомобіль гальмуватиме все одно. Навіть якщо не натиснути зчеплення, автомобіль гальмуватиме.

“Тормозна система набагато потужніша, ніж двигун, – коментує автоінструктор, – єдине, що потрібно розуміти, що при збільшенні оборотів двигуна, допомога пневмопідсилювача трохи зменшується. Тобто, гальмівна педаль буде важчою. Це не означає, що гальма не працюють, гальма працюють .”

Так можна зменшити швидкість з критичної до мінімуму, потім переключити передачу на нейтральну та вимкнути двигун. Можна безпечно зупинятися. Головне – не розгубитися!